Korfu vaatamisväärsused

Korfu sihtkohad

Korfu vaatamisväärsused

 

 

Korfu saarel leidub hulgaliselt erakordselt ilusaid looduslikke kohti, ajalooliste sündmuste toimumispaiku ja huvitavaid vanu hooneid ning muuseume.

 

 

 

Peamised vaatamisväärsused Korful on siin leiduvad türkiissinise veega lahesopid – laguunid, pealinn Kerkyra oma ehitiste ja meluga ning lähedal asuvad väikesaared Paxos ja Antipaxos. Meresõidud pakuvad imeilusaid vaateid, lisaks on teisel saarel päris lahedad koopad.

Korful asuvad ka mõned Veneetsia perioodist pärilt kindlused, hulgaliselt huvitavaid kloostreid, kirikuid ja paleesid, mis keskmisest veidi suurema ajaloohuvi korral kahtlemata vaatamist väärt on.

 

 

Maailma suurima online ekskursioonibüroo GetYourGuide andmetel on need Korfu populaarseimad vaatamisväärsused:

 

 

Korfu linn

Kohalike jaoks Kerkyra on Korfu saare pealinn, millele on suurimat mõju avaldanud Veneetsia periood. Linn tundub rohkem Itaalia- kui Kreekapärane. Linnas on hulgaliselt huvitavaid muuseume, kindlusi, paleesid ja pühakodasid.


Paleokastritsa küla

Loetakse üheks kaunimaks Kreeka külaks üldse. Asub looduslikult imekaunis kohas, kus leidub mitu randa, sadam ning ka 13 saj. ehitatud klooster-muuseum.

 


Kassiopi küla

On arenenud väikesest poolsaarel asuvast traditsioonilisest kalurikülast moodsaks kuurordiks, kus leidub nii ajalugu kui tänapäeva. Olemas on nii Zeuzi tempel, mis 5 sajandil muudeti kirikuks, Bütsantsi kindlus kui ka restoranid, baarid ja klubid.

 


Achillioni palee

Asub pealinna lähedal Gastouri küla lähedal. Selle uusklassitsistlikus stiilis palee lasi ehitada oma suveresidentsiks Austria-Ungari keisrinna Elisabeth, hüüdnimega Sissy. Väga luksuslik sisustus ja muljetavaldavad aiad.

 


Agios Gordios

On saare läänekaldal asuv väike traditsiooniline küla, mis on ümbritsetud mägedest ning oliiviistandustest ja küpressisaludest. Siin asuvad mõnusad liivased rannad ning leidub häid restorane. Sadamast on võimalik rentida kanuusid ja paate.

 


Aqualand veepark

On saare suurim ja popim veepark veepark, kus on mõeldud igas eas külastajatele.

 

 


Kanoni

Moodustab osa saare pealinnast. Nimi tuleneb kahuritest, mis kunagi just seal asusid ja pealinna kaitsesid. Tänapöeval on see lihtsalt üks väga ilusaid vaateid pakkuv koht.

 


Pantokrator´i mägi

See Korfu idakalda põhjaserval paiknev mägi on oma 906 meetriga saare kõrgeim tipp. Mäele saab sõita autoga ning külastada seal asuvat kloostrit ning nautida hingematvaid vaateid.

 


Vana merekindlus (Palaio Frourio)

On saare kõige tuntum ja enimkülastatav Veneetsia ajastu kindlus. Asub pealinnas ja on koht kus soovitaks ära käia. Peamiseks väärtuseks on siin lisaks ajalootunnetusele veel superlahedad vaated.

 


Püha Spyridoni kirik

See 1590 ehitatud pühakoda asub pealinnas ja on kõige olulisem pühapaik saarel. Siin asuvad Korfu kõige olulisema pühaku Püha Spiridoni maised säilmeid. Tegu on muljetavaldava sakraalehitisega, mida tasub külastada.

 


 

Soodsalt ja mugavalt saab Korfu vaatamisväärsuste juurde ekskursioone soetada siit – EKSKURSIOONID KORFUL